Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dr. Daniel Nwankwo Okebugwu

A tohle je můj skoro známý Dr. Daniel Nwankwo Okebugwu.

29.11.2013--dr.-daniel.jpg

   Teď už můžeme psát, že je to pan doktor, ale ještě v roce 2012 jsme nevěděli, jestli doktorem bude.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

   Koncem léta roku 2012 se na mne v práci obrátil kolega Bethel, který býval malým spolužáčkem Daniela v africké Nigérii. Dan mu poslal žádost o finanční výpomoc, protože neměl na zaplacení posledních semestrů vysoké školy. No, a Bethy se obrátil na mne, zda bych nezkusil vymyslet něco na pomoc Danielovi. Tak jsem to zkusil.

 

   Přiznám, váhal jsem. Nigérie není u nás zrovna chválená, budoucího doktora jsem neznal a jednalo se o dost vysokou částku. Daniel potřeboval celých 80 tisíc korun českých. Nebýt důvěry v mého kolegu Bethyho, sbírku bych nerozjížděl a Dan by školu nedodělal.

 

Takový to byl klučík a jaký chlapák doktorský z něho vyrostl.

skorodoktor-daniel.jpg

   Nakonec jsem byl rád, že jsem sbírku začal. Nejen proto, že jsme pomohli Danielovi, ale i proto, že jsem potkal prima lidi, kterým není okolí lhostejné. Lidi, kteří se opravdu snaží svět zlepšit svých chováním a skutky. Moc mne těšilo, jak se tito lidé nabalují na počátečních pár jedinců, měli zájem a snažili se pomoci. Být mezi dobrými lidmi je vždy příjemné a přínosné.

 

   Nebylo jednoduché shánět peníze na doktora v Nigérii, ale během půl roku se nám podařilo peníze sehnat a Danielovi postupně odeslat. Tím jsme zabránili jeho vyřazení ze školy a on se nám odměnil ukončením školy a doktorátem.

   Máme teď v Nigérii kámoše doktora, tak až pojedete kolem, stavte se u něho wink .

 

   Já tuto stránku píšu jako poděkování těm, kteří přispěli penězi, radou nebo třeba kontaktem při naší společné akci. Nejen že přispěli, ale když už jsem nevěděl, kam se obrátit a koho ještě požádat o peníze, vždy se ozval někdo další s penězi nebo tipem a já se zase vzpamatoval a mohl jsem pokračovat dál. Bez této podpory by to nešlo.

   Nemá cenu se více rozepisovat. Hlavní je výsledek. Tím je jeden doktor a mnoho prima pocitů.

   Chtěl bych všem poděkovat, ale ani tady nejde poděkovat všem jmenovitě. Přesto si myslím, že bych měl několik dárců-pomocníků jmenovat.

Mé velké díky zasluhují:

velmi nápomocné Občanské sdružení Bez mámy v Nošovicích,

hodný a vstřícný Domov Ráček o.p.s. v Rakovníku,

 milá a ochotná děvčata z Adventního bazárku v Rakovníku,

velmi šikovná, stále pomáhající Katka Znamenáčková z firmy Dallmayr

a v neposlední řadě moji slušní a empatičtí spolupracovníci z firmy Procter & Gamble - Rakona.

Doufám, že z mého poděkování si vezmou svůj díl i ti nejmenovaní smiley .

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   Že si nevymýšlím a peníze jsme poslali, jsem vždy dokladoval všem dárcům. S levnějším odesíláním financí mi pomohlo sdružení Bez mámy. Poplatky jsou opravdu nepěkné.

   Pro formu dám ukázku potvrzení i vám. Je to jeden z několika dokladů o zaslání peněz Danovi a doklad od Dana o zaplacení peněz škole. Pořádek musí být.

odeslane-1.jpgreciept-1.jpg

   Nedávno se mne Daniel zeptal, jestli bychom nemohli podpořit jeho snahu o výstavbu malého zdravotního střediska v jejich regionu. Vím od mého kolegy Bethyho, že v jeho rodném kraji žádné takové středisko není a lidem by to moc pomohlo, ale nejsem nyní v situaci, abych mohl rozjíždět další takovou akci. Proto jsem jeho žádost odmítl. Myslím, že mou odpověď pochopil v dobrém a stále si píšeme smiley .

   Pokud se ale najde někdo aktivnější, s chutí hledat peníze (já strašně nerad žádám o pomoc), mám k dispozici účet, na který bude Dan shánět finance. Já budu klidně spojka a pomocník.

 

Příspěvky

Velká změna v životě pana doktora Daniela

18. 9. 2016

(klikněte dole na "Celý příspěvek")

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2021 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 30313
Měsíc: 516
Den: 32